Metal v továrně XV: Prospective (djent, ITA) + support

V neděli 3. listopadu řekni doma: „Ciao,“ sedni na Vespu a dojeď hrozit na patnáctý Metal v továrně!

Prospective (djent / progressive metalcore, Itálie)
Tato italská pětice ti navařila velmi výživné bolognese. Ingredience jsou pestré, takže s každým soustem dostaneš odlišnou kombinaci chutí. Rytmické sekačky se prolínají s náladovými melodiemi, afektovaný řev plynule přechází do vzletných nápěvů, nabroušené kytary si podávají ruce s intenzivní elektronikou. Jestli tě v květnu bavili Shokran, na tohle se ti bude hrozit dobře.

Soul Decoder (atmo / progressive deathcore, Praha)
„(…) vzniklo několik mimořádných alb, která by bylo škoda přehlédnout. Jedním z nich je i „Haal-Å-Khul“ pražských melodiků Soul Decoder. Šest skladeb hodně našlápnutého EP představuje víc než dvacet pět minut napětí, křiku a nádherných kytarových momentů. Soul Decoder znovu předvádějí, že rozhodně nejsou jen to, co lze nazvat lokální kapelou. Ve zvuku došli totiž mnohem dál.“ (obscuro.cz)

Durman Doll (progressive post-hardcore, Nová Paka)
Novopačtí čerpají zkušenosti ze svých předchozích kapel (např. Satira Regula nebo skvělá Killerpanda) a inspiraci z velikánů Deftones a Norma Jean. Výsledek je atmosférický, emotivně intenzivní a dynamický post hardcore, který korunují básnicky pojaté české texty.

Koncert se bude konat v nově otevřeném klubu Továrna. Ten prošel velmi sympatickou rekonstrukcí, a to včetně akustických úprav. Pro mapu klikni na odkaz.

Vstupné bude 190 Kč.

Konec akce bude nejpozději ve 22:00, takže pohodlně stihneš spoje do Pardubic (22:32 – návaznost do Prahy, Brna), Jaroměře (22:33), Hořic (22:35), N. Bydžova (22:35), Týniště n.O. (22:35) a Chlumce n.C. (22:35).

Harmonogram:

18:30 otevření klubu
19:00 – 19:40 | Durman Doll
20:05 – 20:50 | Soul Decoder
21:15 – 22:00 | Prospective