Hell:on (death metal / thrash, UA) + support

Nejlepší ukrajinská death/thrash metalová kapela počtvrté v Hradci Králové! Nápaditá a skvěle zahraná hudba Hell:on vychází z death metalu, který je ozvláštňený tradičními ukrajinskými etnickými prvky a vlivy thrashe. Tahle zajímavá a naživo výbušná kombinace pravidelně láká k hostování i slavné osobnosti světového metalu – na deskách se jim objevil např. Andreas Kisser (SEPULTURA), Jeff Waters (ANNIHILATOR) nebo Andy LaRoque (DEATH, KING DIAMOND). Stejně tak pravidelně předskakují prvoligovým skupinám, a to např. MEGADETH, ARCH ENEMY, KREATOR, NAPALM DEATH a dalším. Je malý zázrak, že je můžeme vidět v intimním prostředí Kraftu, normálně totiž hrají na výrazně větších akcích. Nenech si je ujít!

Hlavním předskokanem bude nejlepší český blackened death metal současnosti, rokycanští Mallephyr.
„Na české scéně letos vyšlo více kvalitních nahrávek, to, co však nabízí Assailing the Holy, bere ostatním vítr z plachet a zanechává je moři bezvětří. (…) Moc rád bych kritizoval, věřte mi, snažím se hledat nějaké chyby, něco vytknout. Ale neustále mi v hlavě zní věta “takhle ale u nás nikdo jiný nehraje” a nemohu se ubránit ani vysokému hodnocení, které už dnes nedám kde komu.“ (obscuro.cz)

Večer zahájí mladí metalcoristé Day Before. Ti nedávno vydali své debutové EP Synergy. Na něm umně míchají tvrdší pasáže s klidnějšími, atmosférickými momenty, které obzvlášť díky barvě hlasu zpěváka dají vzpomenout na velikány Fear Factory.