Antigama (PL), Redemptor (PL), Shodan (PL) + support

Připrav se na průplach uší kyselinou, vyfoukání účesu brokovnicí a celotělovou masáž parním válcem! Do Hradce přivezeme polskou špičku současného extrémního metalu.
Událost na Facebooku

Antigama z Varšavy byli před 20 lety mezi prvními, kdo se pustili do hraní technicky náročného, experimentálního grindcoru. Netrápí se škatulkami, a tak do svého stylu absorbuje vše od chaotických spletenců rytmických krkolomností, přes naprosto živelnou přímočarost, až po najazzlé, melodické okamžiky k vydechnutí. Laťku si dali pořádně vysoko, ale díky své mimořádné muzikantské zdatnosti ji překonávají s elegancí buldozeru. Především bubeník Pavulon patří minimálně do evropské extraligy, o čemž svědčí jeho členství a hostování v kapelách jako Vader, Decapitated, Belphegor, Obscure Sphinx nebo Batushka. Dokonce si na jednom turné zahrál i s velikány Lamb of God. Antigama se taky podílela na soundtracku k Cyberpunk 2077.

Krakovští Redemptor se za víc než 20 let existence vyvinuli v jednu z nejzajímavějších skupin atmosférického, progresivního / technického death metalu. S oblibou rozvíjí své pojetí pokroucené, svíravé disonance typu Ulcerate, Morbid Angel a Gorguts, potom šlápnou na plyn v tradičnějším death metalovém duchu, nebo rozeženou mlhu ponurosti vzletnou melodickou vyhrávkou. V jejich řadách opět najdeme špičkové muzikanty s dlouholetými zkušenostmi z kapel jako Decapitated a Hate.

Z Vratislavských Shodan tryská talent na všechny strany. I jejich členové jsou ošlehaní působením v předních polských kapelách jako Hate a Banisher. Hudba Shodan je po okraj narvaná nápady a pestrostí, přitom neztrácí na energii a tlaku. Hrají moderně, místy technicky, nebojí se zaplout i do atmosféry. Riffy jak od Decapitated, občas doplněné valivostí Gojiry, mírně i Hour of Penance nebo Rivers of Nihil. Přesně v den koncertu jim bude vycházet třetí deska None Shall Prevail.

Večer zahájí brutal death metaloví Prolapsed. Slovy recenzenta z Deadly Storm Zine: „Osobně se mi hrozně líbí nadšení, přesně zacílené riffy, krutost a špinavost, kterou z jednotlivých motivů cítím. Dostali jste někdy pěstí na solar plexus a nemohli jste se chvíli nadechnout? Tak přesně takhle na mě působí i (poslední album) „The Condemned“. Prolapsed zkrátka ví jak na mě a já jim za to dávám všechny uříznuté palce nahoru! Brutální death metalový masakr v přímém přenosu!“

Harmonogram:
18:30 – vstup
19:15 – 19:45 | Prolapsed
20:05 – 20:50 | Shodan
21:10 – 21:55 | Redemptor
22:15 – 23:05 | Antigama

Kup si lístky v předprodeji, kapacita je omezená. Do 14. dubna včetně jsou za zvýhodněnou cenu 390 Kč, potom v druhé vlně do 4. května včetně za 420 Kč. Pokud zbydou, tak na místě za 450 Kč.

Koncert se koná v klubu Lucie. Pokud nejsi z HK a pojedeš MHD, tak k němu jezdí trolejbusy č. 1 a 2 (oba jedou z/na vlakového i autobusového nádraží). Nejbližší zastávka je Nový Hradec Králové, resp. Domov důchodců.