Metal v továrně XIV: maďarská prog/moderna + německý hardcore

Se silnou atmosférou podzimu skvěle ladí menu, které nám naservírují dvě turné, jež náhoda svedla ve stejný den do Hradce Králové.
Jestli tě baví kapely jako Opeth, Paradise Lost, Anathema, nebo Monuments, Northlane, až po Converge, přijď si užít tento výživný hudební výlet!

🤘 The Tumor Called Marla (modern metal, HU)
Široce rozkročení nad žánry, tento budapešťský sextet míchá hutný osmistrunný metalový základ s temnou elektronikou, dvěma charismatickými vokály a místy až psychedelickými postupy. Protože je jejich hudba mimořádně dynamická a zároveň si potrpí na silných vizuálních prvcích, můžeš se spolehnout, že tě jejich show naprosto pohltí.

🤘 Dreamgrave (progressive metal, HU)
„Tam, kde jiné progresivní spolky působí (…) přílišnou snahou křečovitě a těžkopádně, tak tam je tahle maďarská sebranka neuvěřitelně hravá a svou lehkostí způsobuje v mé hlavě motýlí efekt. Svěžím dojmem působí veškeré instrumenty, ale to, co předvádí zpěvačka Mária, je něco famózního. (…) Samozřejmě by ten zpěv byl, ať už by byl sebelepší, o ničem, kdyby neměl dobrý doprovod. A tady ten doprovod je fakt dobrej.“ (hardmusicbase.cz)

🤘 Canine (hardcore, DE)
Tihle Němci produkují tak energický hardcore, že má člověk chuť rozejít se kvapným krokem ulicí a točit si při tom holí jako Alex DeLarge. Tohle bude stejná divočina, jako když jsme tu měli Striking Justice!

🤘 Edain (jazz / metal, Brno)
Virtuózní spojení jazzu a metalu, které u nás nemá konkurenci. Edain začali hrát na poslední (skvělé) desce čistě instrumentálně, basák si pořídil bezpražcový nástroj a všichni společně vydatně přidali jazzových prvků. Jestli máš rád kapely jako Exivious, tak tohle je povinnost!

🤘 Cumulonimbus – cmlnbs band (post hardcore, Frýdlant)
Čtveřice náladotvůrců ze Severu k nám přijede zahrát na tesklivou strunku, ale na žádné dojímání ani slžičky nebude prostor. Základ v hardcoru totiž bezpečně rozsvěcuje světlo optimismu na konci hudebního průchodu chmurami.

Prosím sdílej událost na Facebooku a zvi své přátelé!

Koncert se bude konat v nově otevřeném klubu Továrna. Ten prošel velmi sympatickou rekonstrukcí, a to včetně akustických úprav. Pro mapu klikni na odkaz.
Vstupné bude 230 Kč.

Harmonogram:

19:00 otevření klubu
19:30 – 20:00 | Cumulonimbus
20:25 – 21:05 | Edain
21:30 – 22:15 | Dreamgrave
22:40 – 23:30 | The Tumor Called Marla
23:55 – 00:30 | Canine